Deputeti i ngrir Spartak Ngjela ka filluar t lviz. Ashtu sikurse dhe ish kreu i Lvizjes Mjaft, Erion Veliaj, i cili ka treguar m shum se nj her se i kan mjaftuar pushimet e marra q pas dorzimit t lvizjes qytetare q drejtonte. Kta personazhe aktiv t jets qytetare dhe politike tashm kan krijuar forcat e tyre politike dhe pritet t bhet vetm zyrtarizimi i tyre. Partia e Ngjels me emrin Drejtsi dhe Ligj, do t rreket t vesh pikrisht petkun e ktyre dy shtjeve madhore q kan shqetsuar shqiptart n kto vite tranzicioni t strgjatur.N Shqipri nuk ka parti t djatht dhe partia q do t drejtoj do t ket pikrisht kt orientim. Dy shtjet madhore q partia do t ket si prioritet pr t zgjidhur, do t jen shtja e t persekutuarve politik, si dhe ajo e ish-pronarve, theksoi avokat Ngjela.Sa pr ish kreun e Levizjes Mjaft, partia G99, e cila sipas Veliajt ka n organikn e saj 99 personalitetet m t shquar t vendit nuk do t ket orientim t pastr politik.Jemi n rrugn e tret, sepse besoj se dora e fsheht e tregut mund t zgjidh shum probleme, por kjo dor nuk zgjidh gjakmarrjen dhe analfabetizmin n disa qytete t vendit ton, tha Veliaj.