Kanë përfunduar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Hungarisë në Formula 1, në të cilat pole position i takoi kujt tjetër pos, Nico Rosberg.
Gjermani arriti të dominoi edhe në Hungari, ndërsa për të më lehtë u bë, kur bashkëlojtari i tij te Mercedesi, dhe një herit rivali kryesor për titull të kampionit , Lewis Hamilton, lëshoi garën pak para fillimit të regjistrimit të kohës zyrtare.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Nga vendi i dytë në Hungari do të niset Sebasian Vettel, për të vazhduar me Bottas dhe Ricardo. Ferrari me Fernando Alonson nuk kanë mundur të bëjnë më shumë se pozita e pestë, ndërsa nga e gjashta do të niset Kimi Raikkonen./Indeksonline/