var fbShare url httpvizionplusalnishani-mesazh-ngushellimi-per-vdekjen-e-gazetarit-andrea-stefanisize smallbrbrKreu i shtetit Bujar Nishani i ka derguar diten e sotme nje mesazh ngushellimi familjes se gazetarit te ndjere Andrea Stefani Ne mesazhin e tij Nishani shprehet se me ikjen e tij te parakohshme nga kjo bote Andrea Stafeni le nje vend te pazevendesueshme jo vetem per familjaret e tij por per te gjithe opinion publik pasi ai ishte njeriu qe nuk beri kurre kompromis me ate qe ai e cilesonte si te padrejte duke u kthyer keshtu ne simbolin e qytetarit te lirebrbr
brbr8220Me ikjen e parakohshme nga kjo bote Andrea do tju mungoje ne menyre te pazevendesueshme jo vetem ju familjes dhe njerezve te dashur por edhe kolegeve te tij gazetare dhe analiste sidomos shoqerise civile shqiptare ku ai dallohej gjithmone per shpirtin luftarak dhe pasionin e pashtershem me te cilet luftonte e perpiqej per kauzat dhe bindjet e veta pa bere  kompromis per asgje qe nuk i dukej e drejtebrbr
brbrHumbja e Andreas eshte e trishtueshme per kedo por ajo qe e lehteson sadopak dhimbjen eshte trashegimia shpirterore dhe intelektuale qe i shpalosi gjate gjithe jetes dhe veprimtarise se tij profesionale duke nderuar familjen si dhe duke pasuruar gazetarine dhe aktivizmin civil shqiptarbrbr
brbrShpirti i Andreas u prehte ne paqe8221 thuhet ne ngushellimin e Presidentit Bujar Nishanibrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br