Jonida TashiZbardhen emrat e 500 aplikantëve që duhet të paraqiten pranë Ministrisë së Arsimit për të tërhequr dokumentin e njohjes së diplomës. Pas verifikimit të dosjes së çdo aplikanti, Sektori i Njohjes së Diplomave në Ministrinë e Arsimit ka publikuar emrat e kanidatëve, të cilëve iu është njohur diploma e fituar jashtë kufijve edhe në vendin tonë.

Në listë përfshihen edhe diplomat njohur disa muaj më parë për efekt njoftimi. Sektori i Njohjes së Diplomave kyen procedurat për njohje diplomash dhe certifikatash të huaja për diploma të arsimit të lartë si: diploma të ciklit të parë, të ciklit të dytë, të diplomave Master i Nivelit të dytë si dhe certifikatave të specializimit. Vetëm diplomat e Doktoraturës nuk janë objekt i Sektorit të Njohjes në Ministri. Pas pranimit të aplikimit, Zyra e Marrëdhënieve me Publikun i lëshon aplikantit një konfirmim si dhe vërtetim për aplikimin, me përjashtim të rasteve ose gruprasteve, kur Komisioni i njohjes vendos lëshimin e vërtetimit pas realizimit të kushteve paraprake. Komisioni i Njohjes shqyrton vetëm autenticitetin e kursit të studimit të kryer dhe të legjitimitetit të institucionit lëshues konform kapitullit rregullave përkatëse, dhe jep rekomandimin e vet për fakultetin që do të kryejë vlerësimin përfundimtar lidhur me njohje të pjesshme apo të plotë, bazuar në standartet e njohura kombëtare dhe ndërkombëtare të njohjes dhe në praktikat e njohjes.Lista e aplikantëveAbaz Sulejmani

Adela Jani

Adelajda Nanaj

Admir Malaj

Adrian Hoxha

Adriola Faqolli

Aferdita Brahimsula

Afrim Krasniqi

Afrim Salihu

Agel Zotaj

Agela Ferizaj

Agela Ferizaj

Aisela Fatusha

Alba Fagu

Alban Trungu

Alban Mesonjesi

Albana Muca

Albana Tollkuçi

Albana Kollari

Albert Xhaja

Albiona Qafmolla

Aleks Jaso

Aleksandra Gjergjova

Alessia Bergamin

Ali Shengjergji

Alketa Marku

Alketa Marku

Alma Sinanaj

Alma Babo

Alma Caushi

Altin Kapri

Altin Tafilaj

Altin Malaj

Amela Meço

Amelita Habilaj

Andi Mani

Andi Hasanaj

Ani Spahiu (Halilaj)

Anida Mersini

Anila Xhavo

Anila Milaj

Anila Deliu

Anis Kokaveshi

Anisa Kalemi

Anjeza Licenji

Anris Shani

Ansi Shundi

Antonina Shkëmbi

Arbana Lesaj

Arben Kucani

Arben Mino

Arben Isaku

Arber Malja

Ardian Hasku

Ardian Simoni

Ardian Durmishi

Ardian Bunguri

Ardiana Hobdari

Ardita Krasniqi

Arian Piro

Ariela Kushi

Arjan Kashami

Arjona Seferi

Arlinda Hoti

Arlinda Hoti

Armand Gjana

Armand Vokshi

Armanda Trushi

Armando Gërdhuqi

Armando Demaj

Arsim Berisha

Artan Gjergji

Artan Aliaj

Artan Koçi

Artan Shiqerukaj

Arthur Mensdorf

Artilda Lala

Artur Hadaj

Aulona Ferizaj

Aurel Boba

Aurel Demiraj

Aurela Çota

Bardhyl Saliaj

Bedri Hyka

Bekim Hysaj

Bernard Toni

Besa Goxhaj

Besa Prela

Besjana Narta

Besnik Duraj

Besnik Aliaj

Besnik Devishleri

Bledar Brati

Bledar Kruja

Bledar Hodaj

Blenard Dyrmishi

Blerina Zhupa

Blerina Mesinllari

Borana Haxhimusaj

Brikeida Likaj

Brikena Bezati

Brunilda Duraj

Brunilda Ndini

Brunilda Ndili

Brunilda Dautaj

Bujar Priska

Bujar Bala

Bukurie Rexha

Carlo Pezcoller

Choi Jo Young

Çlirim Hajdarmataj

Damjan Hodaj

Daniela Skëndo

Daniela Murataj

Danjeta Hasko

Demirel Bojaxhiu

Denada Shehu

Denada Duro

Denada Keçiçi

Denisa Cerma

Deniz Gucler

Desard Prifti

Dhimiter Pandazo

Dhimiter Papamihali

Dimitrios Kyroudis

Donila Pipa

Dorentina Merkuri

Dorian Rexhepi

Dorian Tytymce

Dorian Andoni

Dorina Papa

Dorina Shengjergji

Dorina Lama

Dorjanin Katro

Drinalda Hoxha

Dritan Naum

Dritan Varfi

Dritan Hamzallari

Dritan Spahiu

Eda Terezi

Edlir Ajazi

Edlir Gruda

Edlira Kola

Edlira Bode

Edlira Aliaj

Edmond Isufaj

Edmond Manahasa

Eduard Caushi

Edvin Hysi

Edvin Cami

Egerta Marku

Egerta Tanko

Eglantina Laci

Eglantina Melengu

Eglent Kika

Elda Cenalia

Elda Jakova

Elda Daja

Eleana Magllara

Elena Vengu

Eleni Gjovreku

Eleni Papa

Eleni Gjovreku

Eliona Perdja

Eliota Petani

Elis Grizhja

Elona Shuperka

Elona Kaca

Elona Abazi

Elton Xhafa

Elton Janko

Elton Marko

Elvis Rikani

Emiljan Kokoneshi

Emon Sila

Endri Jorgoni

Endri Raco

Endri Hasa

Endri Papajorgji

Endrit Xhaferaj

Endrit Mema

Endrit Malja

Enea Hoti

Enea Papa

Enea Gjika

Engrit Braholli

Eni Pali

Enis Fita

Enis Sulstarova

Enkeleda Nazifi

Enkelejda Hamzaj

Enkelejda Hitaj

Entela Macka

Erald Berberi

Ercan Durusoy

Ergest Bombaj

Ergis Rodi

Ergys Dino

Erika Bejko

Erin Shehu

Erind Bedalli

Erinda Nervaj

Erindi Golemi

Eriola Hyseni

Erion Kushe

Erion Mulaj

Erion Bombaj

Eriona Rusmali

Eriselda Muço

Eritinka Shuperka

Erjola Furxhi

Erjola Kulla

Erjola Cela

Erjona Poro

Erjona Canaj

Ermelinda Zaimi

Ermila Petoshati

Ermira Naci

Ermira Hila

Ermira Sela

Errico Zupi

Ersida Kuci

Ervin Shehu

Ervin Xhihani

Ervin Çakërri

Ervin Çuni

Ervin Luarasi

Ervin Shehu

Ervin Lako

Ervina Mamaj

Ervis Gusho

Erzen Tola

Esmeralda Hasa

Eugen Muca

Eva Hoxha

Eva Gugu

Eva Pregu

Evelina Koculi

Evisa Zhapa

Evisa Ziu

Evjeni Lulo (Aleksi)

Fabio Fantozzi

Fabjola Zeqiri

Fatjon Hysa

Fatjona Çeku

Ferit Baca

Filip Rrudha

Fiona Papjorgji

Fitim Shini

Fjona Zacaj

Flavjana Pata

Flir Mosho

Flobian Muca

Florian Shushku

Flutura Ibrahimi

Francesko Desideri

Genc Struga

Genci Tola

Gentian Koçi

Gentiana Peposhi

Gerasimos Pallatos

Gersi Osmani

Gert Milla

Gerti Shijaku

Gertrude Bacsa

Gëzim Koka

Giovanni Palacky

Giuseppe Lagioa

Gjergji Semini

Gjergji Sinjari

Gjon Luka

Gregor Muller

Greta Naco

Griselda Rushanaj

Griselda Brahimsula

Hariklie Doci

Heinz Begenat

Hektor Dodbiba

Helena Vako

Henri Grabocka

Hilda Goda

Hysni Vata

Ikbal Enise (Yayla)

Ilio Bruguglio

Ilir Kanaj

Ilma Robo

Ilva Cavo

Imelda Ekmekciu

Ina Derraj

Indrit Zala

Ioannis Lyras

Irena Mitro

Iria Preza

Irida Xheneti

Irina Shyti

Iva Pogace

Iva Leka

Jergis Kapllani

Joachim Tanke

Jonela Preza

Jonida Shima

Jonida Petro

Jonida Çepani

Jonida Shano

Jonida Teta

Joniel Shuke

Jorida Alliu

Jorida Alliu

Julian Mertiri

Julian Kokoneshi

Kade Berbati

Kastriot Sulka

Kejda Hysenbegasi

Kejda Shehu

Kent Xhelilaj

Kesjana Halili

Klajd Karameta

Klajdi Mati

Klodian Siqeca

Klodiana Metushi

Klodiana Sulcaj

Klodiana Shahaj

Klodjan Deli

Klodjana Disha

Koço Leka

Kozeta Makaj

Kozeta Lera

Laert Kuro

Laert Kola

Latif Shurdhi

Ledia Thomo

Leida Ruvina

Leida Ruvina

Lejla Dervishi

Leodita Kockici

Leonard Qoshli

Leonard Gremshi

Lidra Arkaxhiu

Lindita Gosturani

Lindita Durmishi (Ibrahimi)

Lorenca Baro

Luan Gila

Luciana Rica

Luminita Apetri

Majlinda Nallbani

Majlinda Kopaci

Makbule Belshaku

Maldi Xhelili

Mane Bokçiu

Manjola Sopoti

Manjola Semini

Manjola Dhamo

Maria Naska

Marisa Hatibi

Marius Gjoka

Marjeta Naciku

Maro Guralumi

Marsela Bitri

Marsela Musabelliu

Marsela Neziraj

Marsjola Duro

Martin Serreqi

Medvin Shehu

Mejola Kodra

Melisa Male

Mentor Nazarko

Merita Dulaku

Mernel Beqaraj

Michele Sturlese

Migena Shehi

Migena Dako

Migena Braçe

Mikel Napuce

Mikel Golgota

Milena Nasi

Mimoza Kaçi

Mirela Habibi

Mirela Kostaqi

Mirgen Premce

Mirion Theodhosi

Mondi Gjini

Monika Shehaj

Monika Spirollari

Nada Kallciu

Nafie Memia

Najada Rama

Natasha Vormo

Naureda Minga

Nervida Dhepaxhia

Neviana Kurteshi

Nevila Braho

Nezir Aldeda

Noela Ruço

Noreta Musha

Olena Mikalenko (Zoto)

Olsi Vasiu

Oltion Toro

Orieta Hysanj

Orinda Malltezi

Parid Cico

Pëllumb Nako

Pëllumb Rrumbullaku

Petra Tanke

Petrit Dollani

Piro Ilia

Pirro Zhupa

Pol Milo

Rajmonda Bisheva

Redi Voshtina

Redi Marku

Redi Mushketa

Redjana Bombaj

Rezart Mezani

Rezarta Godo

Rezarta Hastopalli (Lleshaj)

Rigels Bejko

Rinald Guri

Rinald Sadiraj

Rita Strakosha

Roberto Dell’Avanzato

Roland Bejko

Roland Subashi

Roland Çinari

Romira Muka

Roven Bleta

Rovena Ceçobelli

Rozana Bekteshi

Rudin Qevani

Rudina Çelo

Rudinger Sandfort

Sabina Ymeri

Sabina Kedhi

Sajmir Korreshi

Sajmir Sadiraj

Sali Belshaku

Sara Gurraj

Shyhrete Haziraj

Silvana Regazzi

Skerdi Dafa

Skerdian Kurti

Sofjolla Kotelli

Sokol Mëngjesi

Sokol Spahiu

Sokol Bana

Sokrat Kana

Sonila Likaj

Sonila Zisi

Sonila Koroshi

Sotiraq Kondi

Spiro Kuvarati

Stela Duraj

Stela Karaj

Suela Loli

Suela Çollaku

Suela Karroci

Sulejman Muca

Sulejman Vezi

Taulant Lushnjari

Terida Mehilli

Teuta Aranitasi

Theofan Papavangjeli

Tonin Prendi

Valbona Idrizi

Valentina Semi

Vangjeli Marko

Vasil Shëngjergji

Vasilika Gero

Vendim Bilbili

Vilma Çobani

Viola Adhami

Vjola Goda

Vjola Gjylbegu

Vjola Gjylbegaj

Vladimir Bisha

Vladimir Mitre

Xhensila Kadi

Xhentil Demiraj

Xhoana Nokaj

Xhorxh Borshi

Yllka Qarri

Erjon Panajoti

Alma Kishta

Anis Konduri

Suela Dibra

Ervin Koliçi

Sidita Hasi

Enkelejd Çaça

Marsida Tabaku

Ergesa Ndroqi

Kaliona Nushi

Erion Manohasa

Mirela Kromollari

Dorjan Marku

Gentiana Kera13 Janar 2009