0
brbr

brbrNuri Seferi nuk do te jete ne sfiden qe vendos titullin boteror te peshave te super te mesme per federaten WBO Boksieri 38 8211 vjecar i lindur ne Gostivar eshte mposhtur nga polaku Krzysztof Glowacki i mbeshtetur nga publiku i tijbrbr
brbrDueli mes tyre ka zgjatur 12 raunde dhe fituesi eshte shpallur me pike me vendim unanim te gjyqtareve Polaku Glowacki gjate karrieres se tij numeron vetem fitore ne 24 takime nga te cilat 15 me nokaut Nuri Seferi ka patur pak momente epersie por ka qendruar ne kembe gjate te gjithe sfidesbrbr
brbrMe kete sfide Seferi i cili njihet ndryshe me nofken Tajsoni Shqiptar ka dorezuar edhe brezin e kampionit te Europes Nuri Seferi nuk pesonte humbje prej vitit 2008 ose prej 15 duelesh Megjithate Tajsoni Shqiptar ka deklaruar se shpreson te rikthehet me i forte ne ndeshjen e radhesbrbr
brbrTv Klanbrbr


eliminohet Nuri Seferi sfide Tajsoni Shqiptar TV Klan