Deputet plasmani, e quajti Oerd Bylykbashi ish-kolegun e tij Myslim Murrizi kur u pyet lidhur me vendimin e deputetit të Lushnjës për të mos djegur mandatin. Nuk ka vonuar shumë dhe Murrizi i është përgjigjur me një status të gjatë në Facebook, ish-deputetit të PD.


Duke i kujtuar se me të PD mbetet edhe 20 vite të tjera në opozitës, Murrizi ka shpërthyer në fyerje personale ndaj Bylykbashit, duke e identifikuar si Bylyku i Bashës.


Sipas Murrizit, familja e Bylykbashit ka qenë në rolin e komisionerëve të PS-së në zgjedhje deri në vitin 2000, ndërsa deputeti ka ngritur dyshime edhe për babanë biologjik të ish-deputetit demokrat.


POSTIMI I MURRIZIT:


Dy fjale per Oerd-Bylykun e Bashes dhe djalin e mamit, komisionere te PS-se:


Ti o Bylyku i Bashes je nje amalgam spiuno komunistesh


Je nje vemje qe kurre nuk te ka vleresuar askush nga qytetaret DURRESAK me vote.


Ti o bylyku i Bashes me gjithe felliqesirat qe rrethoni ,urdheroni ,mashtroni e komandoni bashen , me ligjin qe deputetet te votohen nga QYTETARET, nuk uleni dot ne karriket e parlamentit sa te jeni gjalle.


Kur kam qene une deputet o bylyku i Bashes ti ke qene refugjat ne vitet 1997-2001 nen kujdestarine e mamit


E gjithe familja jote o Bylykyt kane qene komisionere te PS sh deri ne vitin 2000


Ti o bylyku i Bashes je nje felliqesire politike qe ke mashtruar PD dhe DEMOKRATET ne çdo komision qe te kane caktuar padrinot


Ti o bylyku i Bashes je bere deputet si trastambajtes prej vititit 2007 i Berishes dhe ke ardhur ne parlament ne vitin 2013 nga ky ligj bastard


Ti o bylyku i Bashes fale ne tavoline reformen teritoriale


Ti o bylyk pa integritet fale me dashje reformen ne drejtesi


Ti o bylyku i Bashes degjenerove siç je vete reformen zgjedhore


Ty o bylyk i Bashes te emeroi basha kryetare te pd Durres ne vitin 2016 dhe nuk guxove te hapesh nje dite te vetme zyren derisa ja dorezove PD Durres ish nenkryetarit te pdr


Ti o bylyku i Bashes je nje pleher dhe ordinere qe nuk te voton as familja jote ligjore


Ndaj o bylyku i Bashes kur ta çosh ndermend te me quash deputet i plasmasit duhet ta mendosh mire se ti i bie te jesh nje manikin prej gome qe as je, as ke qene kurre dhe as nuk do te jesh ndonjehere ne jeten tende DEPUTET


Kopilat komunist nuk guxojne te me bejne dengla se jua gjej babane biologjik


Ti dhe ndonje birbo i pdr qe kaniduan ne Tirane per kryetar bashkie dhe nuk moren dot as votat e familjes mos me detyroni tu degjeneroj publikisht dhe balle per balle po keni kellqe


Me udheheqesa si surrati juaj, PD rri dhe 20 vjet ne opozite


Ndaj ftillohu se nuk kam pjerdh per padrinot tuaj e jo me per ju butake te tredhur


Ne ne MYZEQE kemi nje shprehje o bylyku i Bashes qe themi: RRON SHQIPONJA MAJE MALIT , rron dhe miza ne byth te kalit


Por edhe kjo ne fakt nuk te shkon, se ti jeton ne bte gomarit


Kaq sa per fillim!!