“Oasis” jane ende ne jete. Te pakten sipas kreut te grupit, Liam Gallagher, qe po mendon per te ardhmen e bandes angleze, e braktisur disa muaj me pare nga “mendja” e bandes, Noel.

Anetaret e “Oasis” gjenden prej disa javesh per te regjistruar albumin e ri dhe kane finalizuar tre kenge.

Lajmin e ka bere te ditur MTV.