brbrNdersa rivalet per kreun e Shtepise se Bardhe ne te dyja kampet po behen gati per zgjedhjet ne Karolinen e Jugut presidenti amerikan Barack Obama ka leshuar kritika ndaj kandidateve republikane Duke folur ne nje samit ekonomik ne Kaliforni Obama shigjetoi vecanerisht multimiliarderin Donald Trump br
Nuk besoj se Trump do te behet president sepse te jesh president eshte nje pune serioze nuk eshte si te drejtosh nje talk show apo reality show nuk eshte marketing por eshte e veshtire Dhe arsyeja qe nuk e besoj ta shoh Trumpin president eshte se une kam shume besim tek populli amerikan br
Por Trump ia ktheu me te njejten menyre duke deklaruar se eshte kompliment te kritikohesh nga nje president qe i ka bere kaq shume deme venditbr
Gjate fjalimit te tij Obama kritikoi kandidatet republikanet edhe per qendrimin e tyre problematik per myslimanet dhe per ndryshimet klimatike Keto dy ceshtje sipas tij kane shqetesuar edhe vezhguesit e huaj Megjithate pavaresisht ketyre deklaratave Trump vazhdon te jete kandidati me i favorizuar ne kampin republikan per zgjedhjet presidencialebrbr
br