Se bashku me familjen e tij, presidenti i Shteteve te Bashkuara Barak Obama ka kaluar fundjavn n Gjirin e Meksiks. Duke notuar ne zonen qe me pare ishte prekur nga katasrofa me e madhe ekologjike e Shteteve te Bashkuara si pasoje e derdhjes se naftes nga kompania britanike ‘British Petrolium’ , Obama u ka treguar banoreve se tashme zona e plazhit eshte e hapur dhe e sigurte per turistet.

Edhe pse nen vezhgimin e gazetareve presidenti amerikan i shoqeruar nga
zonja e pare dhe vajza e tij Sasha kane shijuar fundjaven ne brigjet e
Meksikes ne ‘Panama City beach’. Obama sht lar me voglushen Sasha
ne Florida si pjes e nj prpjekje pr t inkurajuar m shum turist
pr t vizituar plazhet e famshme te ketij vendi te mbrekullueshem, t
cilat kan psuar vetm dme t vogla nga derdhja e naftes, por qe tani
jane totalisht te pastruara.

< I mëparshmi