Presidenti i Shteteve t Bashkuara Barak Obama u ka uruar muslimanve n SHBA muaj t mbar Ramazani.N nj deklarat t lshuar nga Shtpia e Bardh Obama thot se Ramazani “kujton parimet e prbashkta, dhe rolin e Islamit n avancimin e drejtsis, progresit, tolerancs dhe dinjitetit t t gjitha qenieve njerzore”.


Sekretarja e Shtetit gjithashtu lshoi nj deklarat ku e uroi Ramazanin
besimtarve musliman.Muslimant n gjith botn filluan muajin e
shenjt t Ramazanit, gjat t cilit ata luten dhe agjrojn. Myslimant
suni filluan agjrimin n agim t nj dite m par ndrsa pr shiitt
ramazani fillon sot. Kt vit muaji hnor i Ramazanit prkoi m hert se
zakonisht, pas nj vere jashtzakonisht t nxeht.Delina Bitraku


< I mëparshmi