Agjentë të policisë së Tiranës, në rrugë operative kanë finalizuar me sukses operacionin Fuqia, ku kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit:


-Ylli Done, 38 vjeç, banues në Tepelenë ( i dënuar më parë)


Arrestimi i këtij shtetasi u bë në afërsi të Qendrës Tregtare Casa Italia.


Në cilësinë e provës materiale këtij shtetasi ju sekuestruan:


-45 kg tritol, (309 kallëpe)


5 copë eksploziv plastik


5 kuti me 500 kapesolla detonatore alumini


10 granata mbrojtëse


720 copë fishekë model 56.


10 ndezësa unifikues granatash


1 qese trasparente brenda të cilës iu gjet pluhur kafe me lëndë plasëse artizanale.


-Nje kovë plastike dhe dy çanta


Dy qese të zeza dhe polipoleni të bardhë


Një telefon celularë i markës Nokia


16 shkurt 2017 (gazeta-Shqip.com)