Akuzat

Opozita denoncoi dje shtrenjtimin e nivelit t jetess pr shqiptart gjat muajve t fundit. Duke iu referuar rritjes s mimit t buks, deputeti socialist, Ilir Beqja, tha se ajo sht pasoj e abuzimit n treg, i cili kontrollohet nga monopolet e lidhura me qeverin. “Tregu i grurit dhe i miellit kontrollohet nga monopolet e lidhura me qeverin. Qytetart duhet t paguajn m shum pr t bler bukn, ndrkoh q pensionistve rritjen do t’ua haj pikrisht rritja e mimit t buks dhe faturs s telefonit”, ka deklaruar Beqja.
#