13 komuna ne rrethinat e kryeqytetit  pas 21 qershorit  me ndarjen e re territoriale do ti bashkohen Tiranes qytet nga pikpamja administrative.


Ora News udhetoi ne thellesi te tyre, dhe konstatoi se banoret nuk jane te informuar se cfare do te sjelle kjo ne jeten e tyre nderkohe qe problemet e tyre lidhen me mungesen e vazhdueshme te infrastruktures dhe  ujit.


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter