0
brbr
SSSAbrASS
brbrDemokratet akuzojne Kryeministrin Edi Rama se po shperfill mesazhin e dhene nga Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry lidhur me procesin e dekriminalizimitbrbr
brbrSi shembull te perdorimit te personave me rekorde kriminale ne jeten aktive politike te Partise Socialiste Arben Ristani solli ate te ish 8211 Deputetit Arben Ndoka duke publikuar pamje filmike ku ai shfaqet ne prezantimin e Prefektit te ri te Lezhesbrbr
SSSAbrASS
brbrArben Ristani 8211 Sekretar i Pergjithshem ne PD 8220Ja ku eshte i zgjedhuri i Edi Rames i besuari i tij ne Lezhe duke prezantuar Prefektin e Qarkut Ja ku eshte i denuari qe pas denoncimeve te opozites pas qendrimeve te partnereve nderkombetare dhe pasi ligji i dekriminalizimit e nxorri jashte parlamentit sot me bekimin e Edi Rames qeveris Lezhen ben emerime shkarkime tenderime Vendos per cdo gje Edi Rama sfidon hapur dekriminalizimin sfidon hapur mesazhin e zJohn Kerrybrbr
brbrOpozita thote se Kryeministri vazhdon tu jape pushtet personave te inkriminuar dhe ti mbaje ata per ti pergatitur per zgjedhjet qe po vijne me qellim deformimin e votes se lirebrbr
brbrTv Klanbrbr