Partia Demokratike i ka krkuar srish kreut t Bashkis s Tirans, Edi Rama t’u jap prgjigje akuzave publike pr vnie gjobash ndaj biznesit t ndrtimit. Deputeti demokrat, Eduard Halimi kujtoi pr kt faktet e ofruara nga deputetja Albana Vokshi t mbshtetura m hert dhe nga deklarime publike t vet ndrtuesve. Halimi ju referua, ndrtuesve Dode, Doi dhe Hajredin Fratari q kan akuzuar Ramn, se n kmbim t nj leje ndrtimi u ka krkuar si shprblim 20 % t investimit. T hnn, Partia Demokratike ka prforcuar krkesn e saj publike pr transparenc mbi pasurit e t gjith partnerve t deputetve, qofshin t majt dhe t djatht, nprmjet nj komisioni hetimor parlamentar.