brbrOpozita ka pershkallezuar akuzat ndaj Televizionit Publik Shqiptar i cili nuk transmeton ndeshjet e kampionatit evropian Anetari i Komisionit te Medias Luciano Boci ka publikuar procesverbalin e mbledhjes te 25 nentorit te vitit te kaluar ku drejtori i komanduar i asaj kohe i Televizionit Publik Martin Leka ka deklaruar se ky ekran do te transmetoje ndeshjet e evropianit brbr
brbrNe marreveshje dhe ne marredhenie te ngushta me ebu- ne ne nderhyme te kompanite qe te behej e mundur meqe ne i kishim te blera eliminatoret te nderhynin tek ata qe ne ta blenim me kete shifer qe e kishim miratuar ne keshillin drejtues edhe fazen finale qe zhvillohet ne qershor Me nje vendim te keshillit drejtues para 10 ditesh e kemi miratuar dhe e kemi blere te drejten e transmetimit te fazes finale te kampionatit europian te futbollitbrbr
brbrBazuar mbi keto dokumenta opozita akuzon TVSH se po fsheh blerjen e realizuar me negociata per te drejten e transmetimit te kampionatit europian Sipas deputetit demokrat Luciano Boci kjo strategji e TVSH behet per interesat e te treteve per xhirot miliardere dhe fitimet marramendese nderkohe qe ne menyre cinike iu behet thirrje qytetareve qe europianin ta ndjekin ne Radio Tirana Per opoziten ky eshte moment qe Prokuroria te nise hetimet per te vene para pergjegjesise ata qe shperdorojne parate e  qytetareve shqiptarebrbr
brbrbrbrbr