Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit. 


PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës. 


Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie.  


Jozefina Topalli, Eduard Selami, Majlinda Bregu, Astrit Patozi, Myqerem Tafaj, Ridvan Bode, Albina Deda, Arben Imami, Kastriot Islami, Keltis Kruja, Igli Cara, nuk janë përfshirë në listën e deputetëve.


Kryetari i PD-së Lulzim Basha është renditur i pari në Tiranë ndërsa Sali Berisha i shtati. Në listën e kandidatëve në Tiranë vihen re dhe Halim Kosova, Rudina Hajdari, Grida Duma, Albana Vokshi.


Në Tiranë Kreu i PR-së, Fatmir Mediu është  renditur i 10-ti, ndërsa Dashamir Shehi i 11-ti.


  Në listën për qarkun e Shkodrës ka një surprizë të madhe. Mungon në listën e kandidatëve për deputetë ish-nënkryetarja e PD-së dhe ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli.


Mungon në Vlorë Astrit Patozi.


Rikthehet Alibeaj si deputet në Fier.


Mungon Ridvan Bode në Korçë 


LISTA E TIRANES

Lulzim Basha

Oriola Pampuri

Rudina Hajdari

Grida Duma

Albana Vokshi

Jorida Tabaku

Sali Berisha

Halim Kosova

Gent Strazimiri

Fatmir Mediu

Dashamir Shehi

Gerti Bogdani

Fuad Haxhiymeri

Blendi Sula

Flamur Hoxha

Fatbardh Plaku

Dorjan Teliti

Besnik Fucia


LISTA E DURRESIT

Oerd Bylykbashi

Fatbardha Kadiu

Edi Paloka

Florjon Mima

Agron Duka

Vullnet Topalli

Enri Ceno

Shkelqim Fortuzi


LISTA E SHKODRES

Romeo Gurakuqi

Izmira Ulqinaku

Lorenc Luka

Helidon Bushati

Nard Ndoka

Bardh Spahia

Anton Koka

Ramiz Coba


LISTA E VLORES

Agron Shehaj

Nada Mecorapja

Vangjel Dule

Arben Ristani

Dashamir Tahiri

Adriatik Alimadhi

Hariz Mema


LISTA E KUKESIT

Flamur Noka

Isuf Cela

Alban Zeneli

Miftar Dauti


LISTA E GJIROKASTRES

Tritan Shehu

Roland Bejko

Kosta Barka

Besnik Aliaj


LISTA E DIBRES

Dhurata Cupi

Xhemal Gjunkshi

Edmond Isaku

Sulejman Gjana

Denisa Vata


LISTA E FIERIT

Enkeleid Alibeaj

Genc Pollo

Myslym Murrizi

Luan Baci

Olsi Cuko

Luljeta Sejko

Dilaver Kamberaj

Jakup Beqiraj

Shkelqim Krasniqi

Aurora Koroveshi


LISTA E KORÇES

Valentina Duka

Ervin Salianji

Hekuran Hoxholli

Klevis Balliu

Andrea Mano

Ligoraq Karamelo

Fatmir Guda


LISTA E BERATIT

Eduard Halimi

Astrit Veliaj

Lefter Maliqi

Besart Xhaferi

Sazan Guri

Bujar Hoxha

Myslym Haxhi


LISTA E LEZHES

Aldo Bumci

Lindita Metaliaj

Anton Frrokaj

Martin Bibaj

Prec Zogaj

Luigj Gjergji

Enkeleida Rica

Klajdi Reci


LISTA E KUKESIT

Flamur Noka

Isuf Cela

Alban Zeneli

Miftar Dauti


LISTA E ELBASANIT

Edmond Spaho

Endri Hasa

Luciano Boci

Taulant Zeneli

Arben Elezi

Fitim Zekthi

Nada Krypa

Blendi Himci


/Oranews.tv/ 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter