Opozita ka nisur protestën e saj para godinës së Ministrisë së Brenshme rreth orës 12.00, ku kërkon dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj dhe veprimin e ligjit për vëllain e tij.


Pavarësisht zhvillimeve të fundit, vetëdorëzimit të Agron Xhafajt dhe deklaratave të Ramës, opozita nuk tërhiqet nga qëndrimi i saj për protestë, pas përgjimit audio të publikuar për vëllain e Fatmir Xhafajt, të akuzuar nga opozita si ende të përfshirë në trafikun e drogës.


16 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)