Shalsi

Partia Socialiste akuzoi srish familjen e Kryeministrit Sali Berisha pr prfshirjen n afera korruptive n biznesin e nafts.


N vazhdn e dokumenteve t bra publike, ku sipas PS hidhnin hije t forta dyshimi n lidhje me konfliktin e interesit t Kryeministrit n afern korruptive t deputetes demokrate Albana Vokshi n tregtin e nafts, dje PS publikoi dokumente t tjera.


Nga dokumentet e djeshme, PS thot se fakton se bashkshorti Arjan Tartari i deputetes demokrate Albana Vokshi dhe si miku i ngusht i djalit t Kryeministrit, Shklzen Berisha, Rrahman Selmanllari jan ortak n biznesin “Vizion Construction”. “Biznesi ka si objekt t puns s tij tregtimin e karburanteve dhe vajrave lubrifikante q prodhohen duke shfrytzuar pikrisht koncesionet e fushave t nafts dhe gazit natyror, q i ka dhuruar Berisha”, theksoi nnkryetari i grupit parlamentar t PS-s, Eduard Shalsi.
#