Partia Socialist vijon valn e akuzave pr ligjvnsen demokrate, Albana Vokshi. N deklaratn e radhs, deputeti i PS-s, Besnik Baraj, i krkoi qeveris t jap prgjigje pr abuzimet, sipas tij, me koncesionet. Sipas tij: “Bashkautorsia korruptive n rastin Vokshi sht e pastr dhe e publikuar. Dyshimet mbeten vetm tek si jan t ndara prfitimet korruptive pr at q hedh firmn, pra mes Kryeministrit e motrave Vokshi si sht ndar n pjes 4 miliard pasuri publike?” Baraj shtoi se organet e drejtsis sot jan t gjunjzuara para shtetit korruptiv si jan rastet Vokshi e Prifti.