Goli më i bukur i javës në futbollin evropian është shënuar në kampionatin portugez. Në derbin mes Benfikës dhe Sporting Lisbonës, sulmuesi Lima realizoj në një aksion që rrallë shihet në futboll.


Aksioni fantastik filloj me një veprim maestral të Limas ndërsa lojtarët e Benikës nuk ndalnin pasimet e bukura para se Lima të realizonte për mrekulli këtë gol.