Një pedofil dhe vrasës i tetë fëmijëve është ekzekutuar në Pakistan, pasi apelet e tij janë kundërshtuar nga gjykatat. Mohammad Imran është varur në një burg në Lahore në prezencë të Amin Ansarit, babait të njërës prej viktimave.


Dhunimi dhe vrasja e 7-vjeçares, Zainad Ansari në muajin janar shkaktoi zemërim global. Varja e pedofilit ka ndodhur në mëngjesin e sotëm dhe trupi i tij i është dërguar familjes.


Imran është arrestuar dy javë pasi trupi i vogëlushes Zainad është gjetur në mbeturina në qytetin Kasur afër Lahores. Policia ka thënë se vajza është dhunuar dhe më pas është vrarë.


Imran ka dëshmuar se ka sulmuar seksualisht dhe ka vrarë edhe shtatë fëmijë të tjerë gjatë marrjes në pyetje.


Babai i Zainab, të cilit gjykata i ka dhënë leje për të qenë pjesë e ekzekutimit theksoi se drejtësia u vu në vend.


17 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)