TIRANE - Lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama ndaj opozitës për të mos politizuar vrasjen e biznesmenit Artan Santo, ka reaguar edhe kryetari i grupit parlamentar të opozitës, Edi Paloka.
 
Përmes një njoftimi për shtyp, Paloka shprehet se Rama sipas tij duhet të pranojë dështimin me rendin, ndërsa akuzon kryeministrin se bashkëqeveris me krimin.
 
“Ka një person që bën politikë me vrasjen, ai është Edi Rama. Edi Rama bën politike me vrasjen sepse bashkëqeveris me krimin. Në vend që të pranojë dështimin e turpshëm me rendin, akuzon opozitën. I paturpshëm, i paaftë dhe në një karrige me krimin është Edi Rama.” shprehet Paloka.

Redaksia Online
(e.c/shqiptarja.com)