Deputeti Edi Paloka akuzon Edi Ramn se sfumoi qllimisht lajmin pr Kosovn, duke urdhruar gazetat e tij t prqendrohen vetm tek Shrbimi Informativ Shtetror.


“N dark, kur t gjith shqiptart po festonin, dhe n Tiran po hidheshin fishekzjarre, urdhroi t gjitha gazetat e tij q lajmin m t rndsishm pr shqiptart ta kthenin n lajm t padukshm”, - theksoi z. Paloka.