Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në San Siro, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e dëshirë në këtë sfidë, duke e zhbllokuar takimin që në minutën e 12-të, pasi një goditjeje të fortë të Susos.


Në fakt, skuadra e Gattusos pati edhe fatin në anën e saj në këtë episod, pasi topin drejt rrjetës e devijoi në mënyrë të pavullnetshme Capittelli, pasi grushtimit të portierit.


Paqueta shfrytëzoi një harkim të Calabrias në shtyllën e dytë duke shënuar golin e 2-0, që ishte i pari për brazilianin me fanellën e Milanit, ndërsa rezultatin përfundimtar e vulosi Piatek në minutën e 62-të.


Ky sukses i Milanit erdhi pas dy barazimeve radhazi me Romën dhe Napolin.


Gazeta Shqip