Drejtuesi i emisionit investigativ “Stop” mbrëmjen e së mërkurës ka deklaruar në Opinion se së shpejti do të publikohet një tjetër videoskandali. Ai tha se bëhet fjalë për një kryetar gjykate që kërkon favore seksuale në këmbim të një vendimi.


Sajmir Kodra u shoqëria në Prokurori për të dëshmuar rreth videoskandalit të korrupsionit, ku një oficeri gjyqësor mori 18 mijë euro nga një qytetar në emër të prokurorit të Tiranës Ardian Braho.


Kodra është pyëtur në Prokurori rreth këtij denoncimi që çoi në pezullimin e prokurorit Braho dhe vetëdorëzimit në policisë të oficerit gjyqësor Fatos Lushi.


Ryshfeti 18 mijë euro, pezullohet prokurori, dorëzohet oficeri /Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter