brbrTre persona jane arrestuar ne France nen akuzen se po pergatiteshin per nje sulm terrorist deklaruan burime policore Mediat raportojne se policia dhe ekipet anti-terror zhvilluan tre operacione te ndryshme nje nga rajonin e Parisit nje ne Marseje dhe tjetri ne qytetin e Clermont-Ferrand Franca ka rritur nivelin e gatishmerise pas serise se sulmeve te fundit te marra persiper nga militantet e Shtetit Islamik Arrestimet e fundit jane bere pas hetimeve te nisura ne janar ne lidhje me nje celule terroriste qe rekrutonte shtetas per ti derguar ne luftime ne Siri ose edhe per te realizuar sulme brenda Francesbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br