Sot mbi vendin tonë ka mbajtur mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperatura më e ulët u shënua 1gradë, ndërsa më e larta e ditës ka arritur në 19 gradë celsius. Ka fryer erë nga lindja dhe juglindja me shpejtësi 1m/s deri 4m/s.
Parashikimi i motit për nesër dhe ditët në vijim


SSSA
ASS


Për nesër dhe ditët në vijim do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, temperaturat nuk do të pësojnë ndryshime të theksuara me tendencë zbritje të lehta. Kah fundi i javës vranësirat do të jenë më të dendura duke krijuar kushte për reshje dhe ulje të temperaturave.