E gjithë ultësira e Shqipërisë është përfshirë nga reshje të dendura dëbore.


Sipas Institutit të Gjeoshkencave, vranësirat që janë shoqëruar me reshje dëbore do të largohen nga Tirana brenda dy orëve.


Trashësia e dëborë sipas Institutit do të jetë rreth 5-6 cm dëborë. Vendi ynë është përfshirë prej ditësh nga moti i keq e temperatura tejet të ulëta deri në minus 27 gradë celsius.


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter