Portieri i Partizanit Alban Hoxha serish nuk pesoi asnje gol ne ndeshjen kunder Teutes duke thelluar dhe me shume rekordin personal te mos pesimit ne kete kampionat Partizani vertet pesoi 3 gola ne Korce por Hoxha ate dite nuk ishte ne kuadrat duke mos e cenuar rendimentin e tij personalbr
br
Hoxha kesisoj vazhdon te kete objektivin e tij dhe tanime do ti duhet te mos pesoje gola ne dy ndeshjet e radhes per te thyer rekordin e Gogunjes ish-portierit te Elbasanit qe ne fillimin e viteve 80 e mbrojti te paprekur porten e tij per 1080 minutabr
br
Hoxha kaloi dy jave shume te veshtira qe e privuan dhe nga dy takime pasi bashkeshortja e tij u nda nga jeta fill pasi lindi djalin e tyre si pasoje e nje hemoragjie cerebralebr
br
Hoxha gjeti forcat dhe duke bashkepunuar dhe me stafin teknik i vuri qellim vetes per tu rikthyer sa me shpejt ne stervitje dhe ne fushe dhe ne Durres jo vetem qe luajti por mbajti dhe shiritin e kapitenit pas mungeses se Nexhipit qe ishte i demtuarbr
br
Pavaresisht fatkeqesise personale Hoxha ka luajtur nje sezon te shkelqyer duke pesuar personalisht vetem 2 gola ne 2 javet e para dhe duke merituar kesisoj dhe nje thirje ne perfaqeusesebr
br
Hoxha mungoi ne ndeshjet kunder Frances dhe Italise per shkak te gjendjes se renduar psikologjike por me pare ai ishte pjese e grupit te portiereve kuqezi se bashku me Berishen dhe Shehibr
br
Hoxha eshte 26 vjec dhe sidomos sezonin e shkuar ia rriti kuotat vetes duke treguar stabilitet e madje duke u konfirmuar pse jo si pika me e forte e ketij Partizani te rikthyer ne Superiore

lang enUS

p idlastbrbr