brbrOperacioni Patriot prangosi autorin e 6 te perfshire ne grabitjen e parave te bankes ne segmentin Qafe Kashar-Rinas Policia njoftoi se arrestoi Dash Kupen i dyshuar si anetar i bandes se grabitjeve 41-vjecari i shpallur me heret ne kerkim u arrestua ne piken kufitare te Morines teksa po kthehej nga Kosova Burime prane grupit hetimor thane se Dash Kupa nga Kruja eshte nje nga personat i cili dyshohet se ka marre pjese aktive ne grabitjen e shkurtit ndersa policia u vu ne ndjekje te tij pas deshmive te marra nga ish-ushtaret profesioniste Avdulaj e Memlika Burime prane grupit hetimor thane se ne ndjekje jane dhe dy persona te tjere ndersa mesohet se edhe ata jane ish-ushtarake Fatjon Xhyliu Neim Avdylaj Ernest Kupa dhe Ditjon Memlika u arrestuan pak dite me pare ne Tirane ndersa dosja u delegua tek Krimet e Renda me akuzat e grupit te strukturuar kriminal Deri me tani hetuesit kane zbuluar se ata vepronin me role te ndara qe nga vezhgimi njoftimi e deri te nderhyrja per grabitjen e parave ne dhjetor te 2015 dhe ne shkurt te ketij vitibrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br