Do të fitoj koalicioni i Partisë Socialiste apo ai i Partisë Demokratike në zgjedhjet parlamentare të vitit 2013 në Shqipëri, akoma nuk dihet. Por sipas mediave shqiptare, tashmë dihet se për kë do të votojnë persona të caktuar, personazhe publike.


Sipas "Gazeta shqiptare", këta janë disa VIP të cilët kanë bërë të ditura qëndrimet  e tyre politike dhe faktin se për kë do të votojnë:


Sali Berisha

Albana Osmani

Albërie Hadërgjonaj

Albi Nako

Armina Mevlani

Aurela Hoxha

Beatrix Ramosaj

Besa Kokëdhima

Blendi Fevziu

Çiljeta Xhilaga

Eni Koçi

Ervin Bushati

Floriana Garo

Genci Fuga

Hetem Ramadani

Julian Deda

Liliana Cingi

Monika Lubonja

Ronela M. Hajati

Sinan Hoxha


Edi Rama

Albana Osmani

Besa Kokëdhima

Blendi Fevziu

Blendi Salaj

Endri Xhafo

Erion Zeqiraj

Erion Korini

Erion Kristo

Ermal Merdani

Evi Reçi

Genci Fuga

Iris Luarasi

Jonida Shehu

Kastro Zizo

Mevlan Shanaj

Monika Stafa

Najada Konomi (Noçja)

Orinda Huta

Rezarta Shkurta


Partia Demokratike

Albana Osmani

Arkimed Lushaj

Aurela Hoxha

Etmond Mancaku

Franceska Jaçe

Gjergj Leka Real

Liliana Cingi

Mevlan Shanaj

Semi Jaupaj

Viol Xhafaj


Partia Socialiste

Besa Kokëdhima

Domenika Çaushaj

Erion Zeqiraj

Ilda Bejleri

Najada Konomi (Noçja)

Ronela M. Hajati


Lëvizja Socialiste për Integrim

Anjeza Maja

Artan Imami

Besa Kokëdhima

Ervin Bushati

Etmond Mancaku

Genci Fuga

Klajdi Musabelliu

Xhensila Myrtezaj


Aleanca Kuq e Zi

Alkena Dervishaj

Alma Alikaj

Erion Korini

Erkand Qerimaj

Sinan Hoxha


/Indeksonline/