TIRANE-Në prag të zgjedhjeve të 23 qershorit, ndërkohë që fushata elektorale tashmë ka nisur, kemi vendosur të zbulojmë preferencat e personazheve publike në politikë. Një vëzhgim në faqet sociale të liderëve të dy partive kryesore dhe jo vetëm. Cilat janë fytyrat publike që kanë bërë ‘like’ Sali Berishën dhe cilat Edi Ramën? Cilët i kanë bërë ‘like’ të dy? Sa prej personazheve publike janë ndjekës të Partisë Socialiste në “Facebook” e sa të Partisë Demokratike? Kush pëlqen Lëvizjen Socialiste për Integrim e kush Aleancën Kuq e Zi… Le t’i zbulojmë bashkë.

Sali Berisha
Albana Osmani
Albërie Hadërgjonaj
Albi Nako
Armina Mevlani
Aurela Hoxha
Beatrix Ramosaj
Besa Kokëdhima
Blendi Fevziu
Çiljeta Xhilaga
Eni Koçi
Ervin Bushati
Floriana Garo
Genci Fuga
Hetem Ramadani
Julian Deda
Liliana Cingi
Monika Lubonja
Ronela M. Hajati
Sinan Hoxha

Edi Rama
Albana Osmani
Besa Kokëdhima
Blendi Fevziu
Blendi Salaj
Endri Xhafo
Erion Zeqiraj
Erion Korini
Erion Kristo
Ermal Merdani
Evi Reçi
Genci Fuga
Iris Luarasi
Jonida Shehu
Kastro Zizo
Mevlan Shanaj
Monika Stafa
Najada Konomi (Noçja)
Orinda Huta
Rezarta Shkurta

Partia Demokratike
Albana Osmani
Arkimed Lushaj
Aurela Hoxha
Etmond Mancaku
Franceska Jaçe
Gjergj Leka Real
Liliana Cingi
Mevlan Shanaj
Semi Jaupaj
Viol Xhafaj

Partia Socialiste
Besa Kokëdhima
Domenika Çaushaj
Erion Zeqiraj
Ilda Bejleri
Najada Konomi (Noçja)
Ronela M. Hajati

Lëvizja Socialiste
për Integrim
Anjeza Maja
Artan Imami
Besa Kokëdhima
Ervin Bushati
Etmond Mancaku
Genci Fuga
Klajdi Musabelliu
Xhensila Myrtezaj

Aleanca Kuq e Zi
Alkena Dervishaj
Alma Alikaj
Erion Korini
Erkand Qerimaj
Sinan Hoxha

(d.b/Bluetooth/BalkanWeb)