Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, për të ndërgjegjësuar qytetarët në mbajtjen e maskës ka zgjedhur një shprehje të mjekut të njohur, Tritan Kalo.


tritan kalo


Ministrja Manastirliu ka postuar në facebook thirrjen e mjekut Kalo i cili thotë: “Ka nje mase te vlefshme per te ruajtur veten dhe te tjeret, MASKA”, po ashtu edhe ajo vete thekson se maska eshte mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit


Postimi i Ministres Manastirliu:


#COVID19


Vendose maskën Është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit!


#RuajVeten #RuajTëTjerët


#RespektoniRregullat