Presidenti i republiks, Bamir Topi, ka garantuar t gjith banort n zonat e prmbytura n Shkodr se shteti po punon intesivisht pr kalimin e situats. Sipas tij t gjitha institucionet qe po e menazhojn at jan t kooridnuara maksimalisht ndrmjet tyre.  “Un ju siguroj q t gjitha strukturat e shtetit jan n nj bashkpunim intensiv, mjaft profesional dhe do t doja q edhe nga ky komunikim me ju, t’i falenderoja t gjith pa prjashtim duke i ofruar n do moment bashkpunimin dhe detyrimin pr bashkpunim q ka do institucion i ktij shteti” tha Topi.

• Digat e hidrocentraleve, projektuesi Hoxha garanton: Nuk ka rrezik
shprthimi
• Shprndahen ushqime pr t evakuuarit
• Fryhet Buna, nn uj lagjet periferike t Shkodrs
N kt rast kreu i shtetit i ka krkuar politiks t bashkpunoj dhe
pas kaprcimit t krizs t krkoj edhe pergjegjsit. “T gjith pa
prjashtim, t gjitha institucionet, mbar politika, t gjith qytetart
duhet t rrisin ndjeshm bashkpunimin frymn e solidaritetit.
Natyrisht q m pas, kur gjrat kalojn, mund t diskutohet, mund t
debatohet, mund t rritet ndjeshmria pr prmirsimin e elementeve
teknik-organizativ” tha Topi.

Presidenti ka njoftuar se situate sht n prmirsim e sipr dhe se s
shpejti zonat e prmbytura nuk do t jen m t tilla.
Azhornuar së fundi ( e diel , 10 janar 2010 )
 

< I mëparshmi