Bulqiz

Plagosja me arm zjarri e 36-vjearit Zenel Grrica, n nj nga galerit private t miniers s Trnovs, n Rrethin e Bulqizs, ka mbetur pa autor. Policia lokale bn t ditur se jan shoqruar pr n polici dhjetra banor t zons, q kan lidhje me galerit e kromit. Por, pasi jan marr n pyetje, jan ln srish t lir. Pr momentin jan ndaluar vetm dy persona, por ende nuk ka asnj t dhn zyrtare pr autorsin e ngjarjes s mesdits s t enjtes. Pas plagosjes s 36-vjearit Zenel Grrica nga Martaneshi, policia lokale njoftoi se sht ngritur grupi hetimor, i cili po punon pr zbardhjen e shkaqeve q uan n plagosjen e shoferit 36-vjear. Dyshohet se shkak i ngjarjes mund t ket qen konflikti i interesit mes autorit q ka kryer plagosjen dhe firms private t licencuar t kromit. Megjithat, nuk prjashtohen edhe pistat e tjera t hetimit.
#