p styletext-align justifyKjo eshte gomonia 8 metra e gjate e kapur ne brigjet italiane me 1 ton hashash ne bord Ajo u ndoq nga ajri me nje avion te misionit Frontex menjehere pas sinjalizimit te Guardia Di Financa nga policia shqiptare  Mjeti lundrues u lokalizua prane brigjeve te vendit fqinj dhe u arrit te ndalohej me gjithe sasine e droges Policia arrestoi edhe dy skafistet shqiptare te moshes 25 dhe 51 vjec  Por agjentet e antidroges ne Itali kane goditur edhe nje baze te trafikanteve shqiptare ne Brindisi Aty u gjeten 400 kg kanabis Keta jane dy shqiptaret Arben Ismaili dhe Nezir Vokrri te cilet rane ne prangat policise italiane Nga shitja e droges trafikantet do te fitonin 300 mije euro Nderkohe te merkuren Policia Kufitare shqiptare sekuestroi ne Karaburun 15 canta me 250 kg kanabis Droga u zbulua ne zonen e Gjirit te Bristanit nderkohe qe po vazhdon kontrolli i territorit pasi mendohet te kete sasi te tjera lende narkotike ne pyllbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br