Tiran (start)- Specialistt e Seksionit Kundr Trafiqeve t Paligjshme pran Policis s Qarkut Tiran kan arrestuar dy shtetas t akuzuar pr kalim t jashtligjshm t kufirit dhe ndihmn q u kan dhn personave t till.Policia arrestoi shtetasin Spiro Pandeli Cikani , 45-vje, lindur n Gjirokastr dhe banues n Tiran si dhe Jak Gjok Gjokaj, 33-vje , lindur n Shkodr dhe banues n Lezh.Ndalimi i tyre u b n baz t urdhrit t ndalimit t dats 15.10.2008 t Prokuroris s rrethit Gjyqsor Tiran pr veprn penale t Dhnie ndihm pr kalim t paligjshm t kufirit.Materalet i kaluan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Tiran pr vprime t mptejshme.