Pranga ish-drejtorit te bankesE merkure 27 Mars 2013 1818

Pranga ish-drejtorit te bankesKa vjedhur per dy vjet shuma te medha parash nga llogarite bankare te klienteve por me ne fund eshte zbuluar dhe arrestuar nga policiaBehet fjale per ish-drejtorin e nje banke te nivelit te dyte ne Tirane Genci Markollari i cili akuzohet per vjedhje me ane te shperdorimit te detyres Sipas policise ai ka perfituar nje shume prej mbi 100 mije eurosh te cilen e ka terhequr Cash nga disa llogari te klienteve te bankes qe drejtonte Per te pervetesuar parate 37-vjecari kishte bere derdhje fiktive Nen hetim jane edhe punonjes te tjere te bankes Markollari ishte shkarkuar nga detyra pas nje denoncimi ne muajin dhjetor te vitit 2012
p p
p pp