Inter-Sassuolo, e planifikuar për tu luajtur të shtunën në mbrëmje, nuk do të luhet me stadiumin e mbyllur, ashtu siç e kishin vendosur organet e disiplinës në futbollin italian.


Kjo pasi Federata Italiane e Futbollit ka mirëpritur kërkesën e Interit për të hapur dyert e unazës së parë të stadiumit për fëmijët e shkollës së futbollit të klubit zikaltër dhe atyre të shkollave sportive italiane.


FIGC dhe Liga italiane e futbollit kanë miratuar hapjen e unazës së parë të San Siros për këtë kategori fëmijësh, të cilët do të mund të ndjekin sfidën Inter-Sassuolo.


Pas incidenteve me sfond racist në sfidën Inter-Napoli, organet e disiplinës dënuan klubin zikaltër me zhvillimin e dy ndeshjeve pa tifozë dhe një të trete pa praninë e grupimit ultras.


11 janar 2019 (gazeta-Shqip.com)