Juventus dhe Bayern Munich ndeshen n Lign e Kampionve t martn dhe njri prej tyre do t ket fat t njjt me Liverpoolin, duke u eliminuar hert nga gara.Xhiroja e fundit e fazs s grupeve po ashtu do t jet vendimtare pr Milanin, q nuk e ka t sigurt kualifikimin pr fazn eliminatore. N ann tjetr, tet ekipe: Bordeaux, Lyon, Chelsea, Manchester United, Arsenal, Porto, Fiorentina dhe Sevilla tashm kan siguruar kalimin n mesin e 16-t ekipeve m t mira.Kampioni i Francs, Bordeaux, siguroi njrin nga dy vendet n Grupin A, duke ln ish kampiont, Juventus dhe Bayern, t luftojn pr pozitn tjetr. Bianconert konsiderohen favorit pasi u konvenon edhe barazimi, ndrsa gjigantit bavarez i nevojitet vetm fitorja n Torino.Juventus sht i pamposhtur n 16 ndeshjet e fundit n shtpi n Lign e Kampionve, ndrsa ka fituar katr ndeshjet e fundit n shtpi kundr ekipeve gjermane dy prej tyre kundr Bayernit dhe kan humbur vetm tri nga 22 takime n shtpi kundr ekipeve gjermane n prgjithsi.Bayern do t prkrahet nga rikthimi i mesfushorit Arjen Robben nga lndimi, i cili do t mundohet t shtoj ritmin e lojs s gjigantit bavarez n munges t plejmejkerit t lnduar, Franck Ribery.Juventus i mungon qendrmbrojtsi Giorgio Chiellini derisa n dyshim sht paraqitja e portierit, Gianluigi Buffon. Kryesuesit t Grupit C, Real Madridit i mjafton ti shmanget humbjes prej tri golave dallim nga Olympique Marseille pr tu kualifikuar, mirpo Milan duhet t fitoj n Zurich pr t siguruar pjesmarrjen n vazhdim t gars pa u varur nga rezultati tjetr.Ekipi i Leonardos ka fituar t dy ndeshjet n udhtim n Lign e Kampionve dhe sht i pamposhtur n nnt ndeshje si mysafir n Europ, mirpo ka humbur n shtpi nga Zurich m hert n grup.Kampioni i Gjermanis, Wolfsburg, pret Manchester United n Grupin B dhe do t kualifikohen nse CSKA Moska nuk arrin rezultat m t mira se ata n udhtim te Besiktas i eliminuar. N Grupin D gjithka sht e qart. Chelsea i kualifikuar e pret n shtpi Apoel Nicosian, ndrsa Porto sht mysafir i Atletico Madridit. Ekipi spanjoll do t krkoj fitore kundr Portos pr t siguruar kalimin n Europa League. Ata aktualisht kan tri pik, ndrsa Apoel i fundit me dy.Grupi AJuventus-Bayern M 20:45

Maccabi-Bordeaux 20:45Grupi BBesiktas-CSKA 20:45

Wolfsburg-Man Utd 20:45Grupi CMarseille-Real Madrid 20:45

Zurich-Milan 20:45Grupi DAtletico M-Porto 20:45

Chelsea-Nicosia 20:45