T mendosh q torturave t epoks s Mesjets u ka ardhur fundi, sht e gabuar. Ky prezervativ sht po aq nj mjet shptimi dhe torture. Ai ka dhmb, ose disa pjes t dala n siprfaqe dhe shrben si mjet mbrojtje pr femrat q mund t bien pre e prdhunimit. Ky prezervativ sht nj shpikje e doktoreshs afrikano jugore Sonnet Ehlers, e cila prej vitesh punon me viktimat e prdhunimeve, nj fenomen tepr i lart ky n Afikn e Jugut. Prezervativi vendoset n trupin e femrs dhe n rast se nj mashkull krkon ta kap me dhun, ather ai do t bjer n grack. Dhmbt e prezervativit do t'i shkaktojn organit gjenital t mashkullit dhimbje t paimagjinueshme. Por jo vetm kaq, ky prezervativ mund t hiqet prej organit vetm nprmjet ndrhyrjes kirurgjikale. CNN bn t ditur se prezervativi anti-prdhunim ka nisur t shprndahet falas n Afrikn e Jugut, ku jan mbledhur qindra mijra tifoz t futbollit. Tani ata duhet t ken kujdes se si thot populli, mos shkelin n ndonj drras t kalbur.