Princesha e Japonisë, Mako Akishino ka hequr dorë nga titulli mbretëror që të martohet me shokun e klasës, i cili vjen nga familje e thjeshtë.


25-vjeçarja u njoh me Kei Komuro kur të dy ishin studentë në Universtitetin e Tokios, nga ku lindi dhe dashuria e tyre.


Ai punon në një zyrë ligjore, ndërsa princesha do të humbasë cdo gjë nga jeta mbretërore për të nisur një jetë të re.


Mako është vajza e princit Akishino dhe mbesa e perandorit Akihito, të cilët vendosën se në krye të fronit tani do qëndrojë vëllai i saj./oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter