T mrkurn n palestrn e sporteve Minatori n Mitrovic, do t zhvillohet ndeshja derbi e xhiros s trembdhjet e TechnoMarket Superligs s Kosovs n basketboll, ku takohen rivalt e kahershm, Trepa dhe Sigal Prishtina.Ky takim do t jet nj test mjaft serioz pr Sigal Prishtinn, e cila skuadr ka fituar n dymbdhjet ndeshjet sa i ka zhvilluar deri m tani, duke mos e shijuar asnj humbje.N ann tjetr, Trepa do t prpiqet tia shkaktoj disfatn e par kampionit aktual, pr t dshmuar se seriozisht sht kandidat pr titullin e kampionit.Po t mrkurn, n palestrn Karagaq t Pejs, Peja do t ballafaqohet me Kolegjin EuroSport.Kurse dy takimet e tjera t ksaj xhiroje zhvillohen t enjten. Big Brother Bashkimi do t jet nikoqir i Kosovs, kurse Drita n Gjilan do t ballafaqohet me Bambin.TechnoMarket Superliga

Xhiroja e 13E mrkur

Trepa S. Prishtina 18:00

Peja K. EuroSport 15:00

E enjte

BB Bashkimi Kosova 18:00

Drita Bambi 17:00