brbrFesta nis ne vizion plus menjehere pas edicionit qendror te lajmeve Krishtlindje ne Rrokfeler eshte programi qe lajmeron me atmosferen e jashtezakonshme se jemi gati te presim vitin e ri 2016 Edhe programi muzikor Next vjen kete pasdite mjaft festiv me muziken me te bukur te fundvitit ne bote Plot ngjyra me pemen e vitit te ri me yje te medhenj e te vegjel studioja e vizionit te pasdites sjell urimet me te mira per familjet shqiptare Programit festiv nuk do ti mungoje as shpirti shqiptar nje speciale e pergatitur nga departamenti i informacionit per te rrefyer vitin qe lame pas Atmosferes festive nuk do ti mungoje analiza satirike e ngjarjeve politike e sociale nga Agim Bajko ne By Pass Show ajo ju fton ne Vizion Plus ne ora 2010 Ne prime time ashtu sikurse eshte lajmeruar prej kohesh nis finalja e madhe e edicionit te gjashte te Dancing with the stars Kush do ta rrembeje trofeun e madh pas 12 javesh kercime e performancash te jashtezakonshme Kete do te mund ta zbuloni ne magjine qe teatri i kercimit sjell sot deri ne mesnate ne Vizion Plus Pas festes se krishtlindjes Dancing with the stars ju fton te zbuloni fituesin pikerisht ne momentin e nderrimit te viteve duke nisur keshtu nje vit te ri me urimin qe me shume trofe te mberrijne ne Shqiperine e 2016-es Por festa vijon ne ekranin e Vizion Plus edhe ne ditet e para te vitit te ri Dhe nuk ka me mire se sa ta nisesh nje vit te ri me muzike shqiptare e humor Sofra tiranase dhe Al Pazzar do te ofroje magjine festive ne daten 1 janar Humori ne 2 janar vjen nga hoteli me i famshem ne Shqiperi Grand Hotel 2xl Aktoret sjellin nje program mjaft special ne prime time ndersa me heret nuk do te mungoje as analiza e spektaklit te madh te Dancing with the stars Ndersa pasditja ju fton ne rrefimin e triumfuesit apo triumfueseses se kesaj gare dhe jo vetem kaq edhe me te mirat e Dancing with the stars do jene ne ekranin e Vizion Plus pasditen e 2 janaritbrbr
br