Ministri i Punve t Brendshme, Zenun Pajaziti dhe kryetari i Komuns, Sali Asllani pruruan sot ndrtesn e Stacionit Policor n Suharek.Ministri Pajaziti, n fjaln e tij shprehu prkrahje dhe respekt pr veprimtarin e policin e Kosovs dhe prkrahjen e qytetarve duke krkuar vmendje dhe zell edhe m t madh n kryerjen e detyrave tejet t rndsishme pr qytetart e Kosovs. "Pr arritje edhe m t mdha sht i domosdoshm bashkpunim edhe m i madh me qytetart. Ne do t bjm mos q ti plotsojm dhe prmirsojm kushtet e puns ktij segmenti tejet t rndsishm t institucioneve tona", u shpreh ai.N kt solemnitet foln edhe Kryetari i Komuns, Sali Asllani dhe drejtori rajonal i Policis s Kosovs, Nexhmi Krasniqi.