Presidenti i Republiks Bamir Topi, ka krkuar q przgjedhja e kryetarit t Gjykats s Lart, t bhet sa m transparente dhe larg do ndikimi politik. Pr kt, kreu i shtetit ka krkuar, q t zhvillohet nj debat i fort dhe konstruktiv, prpara se t przgjidhet kandidatura pr kryetarin e Gjykats s Lart.Gjykata e lart t jet larg aferave korruptive-theksoi Topi, ndrsa shtoi se qytetart duhet tiu afrohet besimi tek drejtsia. Presidenti ka krkuar, se przgjedhja e kreut t Gjykats m t rndsishme n vend, do t bhet pas nj vlersimi analitik, e mbi t gjitha t jet njeri me integritet.