596d1d390f0b46799072fdeebaedf280 4720868b0f84fc7c5bd3c3ffbd1ccd99E kush nuk ka derdhur lot gjat filmit Titanic, pr t mos thn ka qar me dnes, kur Jack u mbyt. Askujt nuk i besohej q ai djalosh bjond t ishte aq i pafat.


Po sa prej jush jan revoltuar kur vite m von kan kuptuar q Jack mund t kishte shptuar nse ngjitej n drrasn ku ishte Rose dhe se vdiq kot s koti. Por e keni menduar ndonjher q kaq vite keni akuzuar kot Rose-n dhe regjisorin James Cameron?


Gjithashtu sht mir t  dini q kaq vite nuk jeni t revoltuar vetm ju, por edhe vet regjisori q ka nj jet q dgjon pse, pse, pse? Dhe m n fund dha nj prgjigje: Prsri kjo pyetje? Jam mrzitur vrtet! Skenari thoshte q Jack vdes dhe at bm. Po, ndoshta drrasa duhet t ishte pak m e vogl, ky ishte gabim i yni, por gjithsesi ai do t vdiste, tha ai i revoltuar dhe plot sinqeritet.


Megjithat ka edhe nj shpjegim praktik nga ana e skenarit. Qndrimi i tij pr nj koh t gjat n ujin e ftoht bnte t pamundur ngjitjen e tij n drras.


Kshtu q mos akuzoni m kot, se ska faj asnjri. Mbajeni mend Jack pr mblsin dhe bukurin e tij. Kaq!