Nj dit pasi kishte shfrytzuar mediat pr t kritikuar punn e deputetve n seanca dhe komisione n muajt e fundit, kryetari i Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi ka mbledhur kryetart e komisioneve parlamentare pr tu krkuar atyre m shum pun.N kt takim sht biseduar pr procedimin e projektligjeve nga komisionet parlamentare dhe dinamikn e realizimit t Programit t puns s Kuvendit t Republiks s Kosovs, pr vitin 2009, deri m 25 nntor t ktij viti.Si n fjaln hyrse t kryeparlamentarit Krasniqi, ashtu edhe n diskutimet e kryetarve t komisioneve, u fol pr nevojn e prshpejtimit t punve pr shqyrtimin dhe procedimin e projektligjeve. Kryetart e komisioneve u zotuan se do t angazhohen q me procedur sa m t shpejtuar t punojn komisionet, n mnyr q deri n fund t vitit t kryhen sidomos projektligjet q tashm kan kaluar leximin e par dhe presin t procedohen n lexim t dyt, thuhet n njoftimin e lshuar nga Kuvendi i Kosovs pas ktij takimi.