Kryeministri i Rusisë Vladimir Putin dhe presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, kanë biseduar mbrëmë në telefon si dy miq të mirë.


Putin ishte më i dashur gjatë kësaj bisede. Ai i tha presidentit serb se e do shumë popullin e Serbisë.


Madje, Putin i premtoi presidentit Nikoliq se shumë shpejt do të vizitojë Beogradin, raportojnë mediat serbe.


Ata u shprehën të kënaqur për nivelin e bashkëpunimin në mes dy shteteve./Indeksonline/